doğal ahşap mobilyalar

Yüksek Kaliteli Düşük Fiyatlı Doğal Ahşap Mobilyalar

Yüksek Kaliteli, düşük fiyatlı doğal ahşap mobilyalar nasıl seçilir? Muhtemelen mobilyalar, varsa eviniz ve arabanızdan sonra sahip olduğunuz en değerli eşyalarımızdır. Mobilya seçerken herkesin farklı bir odak noktası bulunmaktadır. Bazı kullanıcılar doğallığa, bazı kullanıcılar dekora, bazıları ise fiyatına önem veriyor. Bugün sizlerle Yüksek kaliteli, düşük fiyatlı doğal ahşap mobilyalar nasıl seçilir? Bunu göreceğiz…

1.Ağaç Çeşidini Belirleyin

Doğal ahşap mobilyalar üç kategoriye ayrılır. Bunlar; masif ahşap mobilyalar, kaplama mobilyalar ve sunta veya kompozit mobilyalar.

Masif ahşap mobilyalar normal olarak diğer ağaç tiplerinden daha pahalıdır ve en sağlam ahşap modelidir. Onarılması ve çiziklerden kurtulması çok zor değildir. Her mobilya türüne uyum sağlayabilir. Kaplama mobilyalar, iyi kalitedeki ahşaptan birkaç ince katmanla kaplanmış, ucuz bir ahşap tabana sahiptir. Ucuz çekirdeğinden dolayı masif ahşap mobilyalar kadar pahalı bir ağaç çeşidi değildir. Ancak onarılması en güç ahşap türlerindendir. Sunta veya kompozit ahşap parçaları esas olarak mobilya dünyasının hurdaları olan odun hamuru, plastik ve reçinenin bir kombinasyonundan yapılır. Bu mobilyalar piyasadaki en ucuz mobilya türüdür. Sağlam mobilyalar gibi görünse de uzun süre dayanması pek mümkün değildir. Satın almadan önce bütçenize göre hangi ağaç çeşidinden mobilya alacağınıza karar vermelisiniz. Bu sayede mağazaları dolaşırken her ürünü tek tek inceleyip zaman kaybetmek zorunda kalmazsınız.

2.Çekmeceleri ve Dolapları Kontrol Edin

Eğer alışverişe çıktıysanız ve hazır bir mobilya satın alacaksanız almak istediğiniz mobilyayı uzunca bir süre kontrol etmelisiniz. Çekmeceleri ve dolapları açıp kapayın. Çekmecenin tamamen dışarı çıktığından ve yine tamamen içine girdiğinden emin olun. Mandalların düzgün bir şekilde kapandığından emin olun ve kapı kollarının ele oturup oturmadığına dikkat edin. Bu işlemler almak istediğiniz mobilya için ufak bir test aslında. İçinize sinmeyen bir durum olduğunda satın almamanızı öneririz. Uzun vadede mobilyalar canınızı sıkabilir.

3.Çivi ve Tutkaldan Kaçının

masif ahşap mobilya

Doğal ahşap mobilyaların en iyisi masif ahşap mobilyalardır. Üretiminden satışına hiçbir yapıştırıcı kullanılmaz. Tamamen  doğal ağaç lifleri sayesinde birbirine tutunur. Ancak masif ahşap mobilya alacak bütçeniz yoksa kendinize göre en doğal ahşap mobilyayı seçebilirsiniz. Alışveriş sırasında mobilyanızı iyice kontrol edin. Yapıştırılmış veya çivilenmiş uçlarda ve köşelerde birleştirilmiş ahşap arayın ve bu tarz mobilyalardan uzak durun. Kaplama ve sunta veya kompozit mobilyaları tercih edeceksiniz eğer en sade ve en az işlenmiş mobilyalardan bulmaya çalışın.

4.Yaşam Tarzınıza Göre Mobilya Seçin

Kendinizi en iyi tanıyan sizsiniz. Mobilya seçerken yaşam tarzınıza uygun mobilyaları seçmek sizin elinizdedir. Örneğin küçük çocuklarınız veya evcil hayvanlarınız varsa açık renkli mobilyalar pek size uygun olmaz. Mobilyalarınız her an kirlenme tehlikesiyle karşı karşıya bırakmak istemezsiniz. Bu sebeple çocuğunuz veya evcil hayvanınız varsa koyu renkler ve keten gibi sert kumaşlar tercih edin. Ya da renkli yaşamı seviyorsanız mobilyalarınızı açık renkte tercih edebilirsiniz. Seçim sizin!

 5.Renkler Hakkında Gerçekçi olun

Genellikle herkes açık ve parlak renkli, göze hitap eden mobilyaları sever ve onu satın almak ister. Ancak bu parlak ve renkli mobilyalar bir süre sonra gözlerimizi yorar ve siz, yeni satın aldığınız için katlanmaya devam edersiniz. Aradan bir süre daha geçtikten sonra artık bıkkınlık seviyesine gelir ve mobilyayı aldığınızın kat kat aşağısına satarsınız. Alışverişi seven ve her gördüğünü almak isteyen kullanıcıların bu noktada gerçekçi olması gerekiyor. Her zaman satın aldığınız ürünün evinizde nasıl duracağını değil satın aldığınız ürünün bir sene sonra evinizde duracağını düşünün. Bu sayede mobilyalarınızla daha uzun süre barışık kalabilirsiniz. Tabii bu bütün mobilyalarınızı beyaz veya krem rengi tercih etmeniz anlamına gelmiyor. Dekor ürünlerini, sandalyeleri yani dilediğiniz zaman kaldırabileceğiniz mobilyaları dilediğiniz gibi seçebilirsiniz. Bu mobilyalar gözünüzü yormaya başlarsa yerini değiştirebilir ya da kaldırabilirsiniz.

6.Bacakları İnceleyin

Alışverişe çıktığınızda masa ve sandalyelerin bacaklarını incelemeyi unutmayın. Bacaklar ağır ve tahta olmalıdır ancak kesinlikle çivilenmiş olmamalıdır. Bacakların mobilyaya tutturulması için eklemlenmiş olmalıdır. Plastik, metal veya kauçuk ayaklar hoş görünüyor olabilir ancak zaman geçtikçe döşemelerinizi yırtar. Bu sebeple tercih ettiğiniz bacakların tahta ve eklemlenmiş olmasına dikkat edin.

doğal ahşap mobilya

7.Yayları Kontrol Edin

Sert kanepelerden hoşlanıyorsanız, geleneksel kıvrımlı yayları olan bir mobilya tercih edebilirsiniz. Eğer daha yumuşak kanepelerden hoşlanıyorsanız, zikzak bobinleri tercih edebilirsiniz. Satın almadan önce, yastıkları çekin ve kanepenin tabanına bastırın bobinler aşağı doğru basmalı sonrasında yerine oturmalıdır. Bobinler aşağı basıyor ve yukarı çıkmıyorsa satın almaktan vazgeçin çünkü ilerleyen zamanlarda yaylarında sorun çıkması muhtemeldir.

8.Minderleri Test Edin

Kanepe tercihindeki gibi herkesin farklı minder tercihi olabilir. Kimileri sert minderlerde rahat ederken kimileri daha yumuşak minderleri tercih eder. Ancak minder seçerken dikkat etmemiz gereken başka bir husus daha var. Tamamen kaplanmış minderler bir yüzü desen bir yüzü beyaz veya koyu sırt ile yapılan minderlere göre daha pahalı olur. Ancak daha uzun süre dayanır. Minderlerin kolayca giydirilebilir veya çıkarılabilir olmasına dikkat edin. Yıkarken uğraşmak zorunda kalmazsınız.

9.Doğru Zaman

doğal ahşap mobilyalar 2

Mobilya fiyatları yıl boyunca dalgalanıyor. Kışın baktığınız mobilya fiyatı hiçbir şey değişmese bile yazın çok daha pahalı olabiliyor. Düğünler genellikle yazın olduğu için yaz vakti mobilya fiyatları oldukça artabiliyor. Bizim tavsiyemiz mobilya seçmek için sonbaharı ya da kışı bekleyin.

10.Pazarlık

Mobilya seçerken bazı müşteriler çok iyi pazarlık yapabiliyor. Bazıları ise tam aksine pazarlık yapmayı hiç beceremiyor. Eğer sizde pazarlıktan anlamıyorsanız mobilyacılarda rahat edebilirsiniz. Fiyat düşmeye yaklaşmayan mobilyacılarda beğendiğiniz bir ürün varsa birkaç gün sonra tekrar gelip mobilyayı almakta ciddi olduğunuzu belirtin. Kesinlikle fiyatta indirim yapacaktır.

11.Kalite

Buraya kadar ki tüm adımları incelediniz. Doğal ahşap mobilyalar

alırken kaliteli ürünlere sahip olmak herkesin hakkı. Organic Mod 25 yıllık bilgi ve tecrübesiyle doğal ahşap mobilya alanında bir numara! Sadece hazır modelleri değil isteğinize göre de özel olarak doğal ahşap mobilyalar tasarlatabilirsiniz. Mobilyalarımızı incelemek için mağazalarımıza gelebilir ya da buradan bize ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir