ahsap-tv-ünitesi

Masif Tv Ünitesi

Masif Tv Üniteleri

Masif tv ünitesi, fiyatları model ve tasarımına göre farklı fiyat seçenekleriyle karşımıza çıkıyor. Çocuk odası, Yatak odası, Salon takımı mobilyaları genelde takım halinde satılırlar.

Herkesin zevkine hitap edebilmek için renk, tasarım, kalite, ebat, konforluk… açısından bir çok model bulunmaktadır. Bütçemize ve zevkimize uygun olduğunu düşündüğümüz takımı alır evimize yerleştiririz. Birbiriyle uyumlu satıldıkları için takım halinde almak daha cazip gelir.

Masif tv ünitesi genellikle salon takımı mobilyaları arasında yer alır, Tarzımıza uyumu ne kadar yakın olursa olsun,bazen mobilya takımımızda bir veya bir kaç beğenmediğimiz parça olur. Rengi veya tasarımı şöyle olsaydı daha iyi olurdu dediğimiz, değiştirmek istediğimiz parçaların başında masif tv ünitesi geliyor. TV ünitesini değiştirmemizin nedenleri arasında; evin içerisinde TV’den dolayı odak noktamızda olduğu, eve misafir geldiğinde dikkat ettiği yerlerin başında TV(ünitesi) gelmesi. Her gün belki saatlerce baktığımız yerin güzel ve hoş görünmesini kim istemez ki?

Masif Tv Ünitesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Masif tv ünitesini alırken dikkat etmeniz gereken hususlar; Alacağınız TV ünitesini nerede kullanacaksınız: Evinizde mi, ofisinizde mi? veya başka bir yerde mi? Evinizde kullandığınız TV(leri) bir veya birden fazla olabilir. Salon, yatak odası… gördüğünüz gibi bir çok farklı seçenek söz konusu. Bunları kısaca irdeleyecek olursak.

Ofisiniz için Masif Tv Üniteleriofis-tv-ünitesi

Ofisiniz için TV üniteleri genellikle ofislerin içerisinde en çok dikkat çeken dekorasyonlar arasında yer alır. Ofisiniz için TV ünitesi bakıyorsanız dikkat etmeniz gerekenler;

Duvar Boyası: Duvarlarınızın rengi, deseni TV ünitesi veya diğer dekorasyonlarınız için çok önemli bir etkendir. Ufak bir araştırma yaparak Duvar boyanızın veya deseniniz için uyumlu olacak TV ünitesine karar verebilirsiniz.

Ofisiniz Ebatı: Bir diğer dikkat etmeniz gereken durum, ofisinizin ebatlarıdır. TV ünitesi alırken bu hususa dikkat etmezseniz: TV ünitesi ofisinizde çok abartılı veya anlamsız, gereksiz bir dekorasyon parçası gibi görünebilir.

TV’nizin Büyüklüğü: Televizyonunuza uygun boyuttaki üniteyi seçmeniz gerekmektedir. Televizyon alırken Ünite ve televizyon arasındaki uyuma dikkat etmeniz önemlidir.

Malzemesi: TV ünitelerinde dikkat edilmesi gerekenler arasında kullanılan malzemenin kalitesi de yer alıyor. Masif tv ünitesi son zamanlarda en çok kullanılan mobilyalar arasında.

TV Ünite Tarzınız: TV ünitesi alırken genellikle zevkimize uygun olması bizim için çok önemlidir. Evinize alıyorsanız bu etken önemli olabilir ama ofis için düşünüyorsanız TV ünitesini alırken sadece zevkinizi değil ofisinizin çalışma alanında göz önünde bulundurmalısınız. Örnek verecek olursak ofisiniz otantik veya klasik bir alanda çalışma yapıyorsa, ahşap veya klasik bir TV ünitesi tercih etmeniz daha doğru bir seçim olur.

Eviniz İçin TV Üniteleritv-üniteleri

Eviniz için TV Üniteleri bakıyorsanız bu hususta dikkat etmeniz gerekenleri yukarıda Ofis için verdiğimiz Duvar boyası, Odanızın Ebatı, Malzemesi, TV Ünite Tarzınız bunların tamamı eviniz için de geçerlidir. TV ünitesi salonda olacaksa dikkat etmeniz gereken konulardan biri de salon mobilyalarınızla olan uyumu.

Ahşabın Avantajları

Yapılan bir araştırmaya göre; Betonarme yapıların ömrü karbonlaşma ve korozyon nedeniyle ortalama 60 yıldır. Ahşabın ömrü ise en az 100 yıldır. Geçmişten günümüze ayakta kalmış, bir çok tarihi ahşap yapı görmekteyiz. Ahşap yapıların bu denli uzun ömürlü olması, alacağımız ürünün kalitesinin ve kullanılan malzemenin ne kadar önemli olduğunu bizlere gösteriyor.
Ahşap malzemeler aynı zamanda doğal, organik ve insanın içini ısıtan, huzurlu hissetmesinde etkisi vardır. Geri dönüşüm özelliğine sahip olması, doğanın bir parçası olmasından dolayı, doğaya bir zararı olmayan, çevre kirliliğine etkisi olmaz. Şok etkisine dayanıklı ve titreşim emme özelliğine sahip olduğu için depreme karşı dirençlidir. Ahşabın avantajlarından sadece bir kaçını yazdık buraya.

TV Ünitesi Fiyatları

TV ünitesi fiyatları, tasarımda kullanılan ağacın yüzdesi ve ağacın türü sadece fiyata değil malzemenin kalitesine ve ömrüne doğrudan etki eder. Kullanılan malzeme sunta, suntalam, polyesterse fiyat olarak daha uygun ve daha cazip gelebilir. Ceviz, çam gibi malzemelerle yapılan tasarımlar çok daha uzun ömürlü ve dayanıklıdır.

Fiyatlarımızla ilgili bilgi almak için lütfen buraya bizimle iletişime geçin.

TV Ünite Modellerimasif-ahsap-tv-üniteleri

TV ünite modelleri; Ahşap TV üniteleri, Modern TV üniteleri Country TV Üniteleri, Avangarde TV üniteleri ve Avangarde TV üniteleri olmak üzere, 5 ana başlık altında toplayabiliriz. Bunları kısaca açıklayacak olursak:

TV sehpası

Genellikle sadece televizyonu üzerine koyabildiğimiz, duvara monte edilemeyen, 2 veya 3 çekmeceden oluşan sehpalardır. Alırken dikkat etmemiz gereken hususlardan biri deprem veya sehpanın herhangi bir etkenden dolayı sarsılma ihtimaline karşı, televizyonun sabitlenmesini sağlayacak aparatların olması önemlidir. Günümüzde genel olarak televizyon sehpaları yerlerini, televizyon ünitelerine bırakmış durumda.

Ahşap TV Üniteleri

Ahşap TV ünitelerini diğerlerinden ayıran uzun ömürlü olmasıdır. Uzun yıllar değiştirme gereği duymayacağınız, diğer ünitelerin zamanla yıprandığını ve değiştirilmesi gerektiğini ahşap ünitelerin ise zamanla daha hoş görünüme sahip olacağını fark edeceksiniz. İçerisinde herhangi bir kimyasal madde olmadığı için sağlık açısından da tercih edilmesi mümkün. Evinizin dekorasyonu, mobilya tarzınız ne olursa olsun ahşap ürünler genel olarak hepsine uyum sağlayabilme özelliğine sahip. Uyumsuz olacağını düşündüğünüz dekorasyonlarınız içerisinde çarpıcı duruşuyla, hoş göründüğünü fark edeceksiniz.

Modern TV Üniteleri

Modern TV ünitelerini diğer televizyon ünitelerinden ayıran en belirgin özelliği; çoklu dolap kabinleri, seyyar raf kullanımı, geniş çekmeceleri olmasıdır. Raf, çekmece gibi özellikleri sayesinde; Kitap, değerli eşyalarınızı koyarak, dekorasyonunuzu daha fazla zenginleştirme imkanı sağlar. Modern televizyon üniteleri genelde geometrik şekilleriyle daha fazla ön plana çıkmaktadır.

Avangarde TV Ünitesi

Avangarde ahşap malzemelerle yapılan Avangarde televizyon üniteleri genellikle beyaz ve simli olurlar. Evinizin dekorasyonu gösterişliyse Avangarde sizin tarzınız olabilir. Açık renk kullanıldığı için dikkat dağınıklığının önüne geçmiş olursunuz. Siz de film, belgesel, dizi izlerken dikkatiniz dağılsın istemiyorsanız gözlerinizi yormayacak açık renkleri tercih edebilirsiniz.

Country TV Üniteleri

Country genel olarak şehir dışındaki yaşam; köy, taşra gibi anlamlara gelmektedir. Dekorasyon olarak eğer çiçekli desenleri, duvar kağıtlarını, berjer koltukları, pastel renkleri seviyorsanız country tam olarak size göre. Köy evlerindeki dekorasyonların izlerini barındırır içerisinde, Country televizyon üniteleri genelde mat beyaz renkli olurlar. Bir çok country dekorasyon tarzı vardır bunlardan bazıları; Fransız country, Shaker Country, İngiliz Country, Rustik country vb. biraz araştırmayla size en yakın olduğunu düşündüğünüz tarzı seçebilirsiniz.

Evde veya ofisinizde size en uygun olduğunu düşündüğünüz TV üniteleri için buraya tıklayabilirsiniz. Diğer ürünlerimizi incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir