masif ahşap mobilyalar

7 Adımda Masif Ahşap Mobilyalar

7 adımda masif ahşap mobilyalar neden tercih edilir? Müşteriler mobilya alışverişi yaparken oldukça zorlanmaktadır. Alışverişi sevsin ya da sevmesin, mobilya satın alırken yüzlerce çeşit arasından hangisini alacağımıza karar veremiyoruz. Bunun sebebi oldukça fazla olan mobilya çeşitleriyle sınırlı değil. Ürününü diğer mobilyalardan daha iyi olduğunu göstermeye çalışan mağaza sahipleri, bu noktada müşterilerin tercih yapmasını zorlaştırıyor. Kim ne derse desin, basit gerçek şu ki masif ahşap mobilya çeşitleri diğer mobilya türlerine göre çok daha üstün bir ürünü temsil etmektedir. Atmadan önce birkaç yıl kullanmak istiyorsanız kaplama mobilyaları tercih edebilirsiniz. Ancak masif ahşap mobilya yıllarca size hizmet edecek dayanıklı ve güzel bir seçenektir. Birkaç yılda bir mobilya değiştirmek istemeyen kullanıcıların genellikle tercih ettiği masif ahşap mobilyalar, ortama kattığı doğal hava ve estetik görünümü ile kullanıcıları mesh etmiş durumdadır. Gelin 7 adımda masif ahşap mobilyalar neden tercih ediliyor inceleyelim. Ayrıca “masif ahşap mobilyalar ve kaplama mobilyaların arasındaki fark” isimli makalemize buradan ulaşabilirsiniz.

1. Daha Dayanıklı

doğal ahşap mobilyalar

Aslında yukarıda bundan biraz bahsetmiştik ama detaylı olarak incelemek gerekirse, Masif ahşap mobilyalar ağacın kaplama ya da doldurma olmayan som ve saf halidir. İşlenirken diğer ahşap türlerinde olduğu gibi yapıştırıcılar ya da dolgu maddeleri kullanılmaz. Masif ahşap tamamen doğal ağaç liflerinden oluşur. Masif ahşap mobilyalara iyi bakıldığı takdirde 200 seneye kadar kullanılabilir. Yüzyıllardır kullanılan ve günümüze gelmeyi başaran mobilyaların çoğunda masif ahşap kullanılmıştır. Masif ahşap mobilyaların dayanıklı olmasının en büyük sebebi yapay malzemeler kullanılmadan ağaçtan üretilmesidir.

2. Uzun Ömürlü

Zamanla masif ahşap mobilyalar evinizde eski bir aile üyesi olarak görünebilir. Ancak bu kötü bir şekilde değil! Masif ahşap mobilyalar evinizin sağlam ve göze çarpan bir parçası olarak kalacaktır. Kaplama mobilyalar ya da diğer ahşap mobilya çeşitleri küçücük darbelerde bile kalıcı hasarlar yaratırken, masif ahşap mobilyalar çarpma ve çizilme gibi durumlara karşı oldukça dayanıklıdır. Ayrıca masif ahşap mobilyaların onarımı oldukça kolaydır. Eğer masif ahşap mobilyanız çizilirse ya da bakım gerektirecek bir durum oluşursa izlemeniz gereken adımlara buradan ulaşabilirsiniz.

3. Kolay Temizlenir

masif ahşap mobilya

Masif ahşap mobilyaların tercih edilmesindeki en önemli sebeplerden biri de diğer ahşap türlerine göre çok daha az bakım gerektirmesidir. Doğal yapısı sayesinde toz çekmeyen masif ahşap mobilyalar, haftada birkaç kez ıslak bez ile silindiği takdirde yıllarca eski güzelliğini koruyacaktır. Ayrıca masif ahşap mobilyaların bağıl nemi içinde tutması sebebiyle böcek ve bakteri üretimini %50 oranında azaltır. Bu sayede evinizde böceklerden kurtulmak için ne içerdiği belirsiz kimyasal maddeler kullanmanıza gerek kalmayacak ve sağlığınızı tehdit eden maddelerden korunmuş olacaksınız.

4.Masif Ahşap Dekorasyonu

Masif ahşap mobilyaları sadece masa, oturma grubu veya yatak odası takımı gibi büyük mobilyalarda kullanmanıza gerek yok! Doğal yapısı sayesinde dekor ürünü olarak da kullanılabilen masif ahşap, içinde bulunduğu odaya zarafetini katar. Son zamanlarda kullanımı oldukça yaygınlaşan masif ahşap mobilyalar, dekorasyon alanında da trend olmuş durumda!

5.Masif Ahşap Benzersizdir

Uzaktan bakıldığında bütün ahşap mobilyalar birbirine benzese de her mobilya türünün kendine özel bir tarzı vardır. Görünüşleri benzer olsa bile, tamamen aynı olan iki adet ahşap mobilya yoktur. Üretilirken kullanıldığı ağaç, kesim tipi, yaşı, ağacın bulunduğu coğrafya gibi faktörler sayesinde hiçbir ahşap mobilya birbirine benzememektedir. Yani yan yana duran iki ağaçtan iki farklı mobilya üretilse bile bu mobilyalarda aynı denmeyecek kadar farklar oluşur. Masif ahşabın yapımında farklı türde ağaçlar kullanılmaktadır. Bunlar; Çam, Köknar, Ladin, Ihlamur, Kayın, Dişbudak ve Gürgen gibi dış kabuğu sağlam ağaçlardır. Dayanıklı olduğu kadar doğal olan bu ağaçları işlenirken hiçbir yapay işlemden geçmez. Tamamen doğal yollarla üretilen bu ağaçlar, mobilya haline gelene kadar yapıştırıcı ve dolgu malzemeleri kullanılmaz, doğallığını ve benzersizliğini korur.

6.Masif Ahşap Yine Yeni Olabilirmasif ahşap

Masif ahşap mobilyaların iyi kullanıldığı takdirde yüzlerce yıl kullanılabileceğinden bahsettik. Ancak çeşitli sebeplerle bazen evimdeki mobilyaları değiştirmek isteyebiliriz. Peki, Masif Ahşap Mobilyaların dönüştürülmesi mümkün müdür? Evet, Masif ahşap mobilyalar geri dönüştürülebilen ahşap türlerindendir. Mobilyanızı ahşap türüne dönüştürebilir ve istediğiniz tarzda tekrar üretebilirsiniz. Eğer ahşabı farklı bir türe dönüştürmek istemiyor sadece yenilemek istiyorsanız zımparalayabilir, boyayabilir ya da kenarlarını ve köşelerini değiştirebilirsiniz. Seçim sizin!

7.Uzun Sürede Daha Hesaplı

Masif ahşap mobilyaların tek dezavantajı diğer ahşap türlerine göre daha pahalı olmasıdır. Kaplama ya da yapay ahşap türlerine göre daha dayanıklı olan ve daha uzun süre kullanılabilen masif ahşap mobilya, uzun vadede diğer ahşap türlerinden çok daha dayanıklı hatta ömürlük mobilyalardır.

Eğer sizde masif ahşap mobilyaların avantajlarından yararlanmak ve uzun yıllar boyunca mobilyalarınızı kullanmak istiyorsanız Organic Mod mağazalarına gelebilir ya da buradan bize ulaşabilirsiniz. 25 yıllık bilgi ve tecrübemizle mobilyalarımızı isteğinize göre özel olarak tasarlıyoruz. Ürünlerimizi buradan inceleyebilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir